potrawy na stole

Wiosenny Festiwal Kulinarny w Modlnicy odbył się z udziałem dwóch kół gospodyń wiejskich z gminy Słomniki - KGW Miłocice oraz Stowarzyszenie Wesołe Kumoszki z Granowa. W Festiwalu wzięło udział 12 kół z gmin należących do Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa.

Gospodynie z naszej gminy zrobiły furorę swoimi potrawami, Wesołe Kumoszki z Granowa zajęły 3. miejsce - przygotowały one m.in. oryginalne czekoladki z nadzieniem czosnkowym i bigos z jabłek także wielokrotnie nagradzany min. na Małopolskim Święcie Czosnku. KGW Miłocice - zajęły 5. miejsce - panie przygotowały m.in. wyśmienite zrazy wołowe z sosie grzybowym, oryginalne nalewki i sernik oreo.

W skład komisji oceniającej potrawy wchodzili: przewodniczący jury Leszek Kawa, uznany szef kuchni, siedmiokrotny laureat konkursów kulinarnych zapisanych w Księdze Rekordów Guinnessa. Ponadto w jury zasiadali: Kinga Lewińska, reżyserka filmowa (m.in. "M jak miłość"); Iwona Siwek-Front, artystka, plastyk; Mariusz Front, dziekan Wydziału Intermediów ASP Kraków; Danuta Szopa, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział w Krakowie.

W programie były także występy artystyczne i punkt informacyjny dotyczący funduszy PROW. Festiwal odwiedził także pan Burmistrz Paweł Knafel, który wspierał nasze panie promujące zasoby kulinarne naszej gminy.

Foto: LGD Korona Północnego Krakowa

 

smak1
smak1
smak3
smak3
smak5
smak5
smak6
smak6
smak7
smak7
smak8
smak8
smak4
smak4
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7