dzieci stoją z medalami na podium

16 czerwca na terenie LKS Prandocin Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Hala Sportowa w Słomnikach przeprowadziły międzyszkolne zawody biegowe, w których udział wzięły wszystkie reprezentacje z 6 szkół z terenu gminy Słomniki: Kacic, Waganowic, Słomnik, Niedźwiedzia, Smrokowa oraz Prandocina.

Zawodnicy z poszczególnych szkół rywalizowali ze sobą w sztafetach, w biegach sprinterskich na 60 metrów oraz w rzucie piłką lekarską. Zgodnie z regulaminem zawodów każda ze szkół mogła zgłosić maksymalnie 24 osobową reprezentację, złożoną z uczniów klas 4-8. W klasyfikacji generalnej, w oparciu o najlepsze wyniki każdej z konkurencji, I miejsce zdobyła reprezentacja ZS w Słomnikach, II miejsce ZS z Smrokowie, a III miejsce ZS w Prandocinie - gratulujemy!

Wydarzenie patronatem honorowym objął Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel, a sponsorem zawodów była firma Intersnack Sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli techniczną organizację zawodów: panu Radosławowi Koniecznemu, firmie Ekodruk, oraz LKS Prandocin - za udostępnienie terenu. Olbrzymie podziękowania należą się wszystkim przybyłym nauczycielom, którzy poza świetnym przygotowaniem do zawodów uczestników, aktywnie uczestniczyli w sędziowaniu i dbaniu o zdrową rywalizację. Żywimy nadzieję, iż tradycja wspólnych lekkoatletycznych spotkań będzie kontynuowana, a proces selekcji uczniów do zawodów z uwagi na rosnący poziom będzie spędzał sen z powiek ich szkolnym opiekunom.

Tekst i foto MGCK

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7