Urząd Miejski w Słomnikach miał swoje stoisko podczas XIII Małopolskiego Święta Czosnku.

30 lipca br. podczas XIII Małopolskiego Święta Czosnku w Prandocinie Urząd Miejski w Słomnikach miał swoje stoisko, przy którym można było skorzystać z konsultacji mi.n dotyczących dofinansowań z zakresu energooszczędności czy wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora. Każdy miłośnik naszej gminy, a w szczególności kuchni naszego regionu mógł pozyskać darmowe monografię, wydane w atrakcyjnej szacie graficznej „Gmina Słomniki ze smakiem”, w której przedstawiono m.in. przepisy kół gospodyń wiejskich z naszej gminy oraz „Żyj aktywnie i zdrowo w gminie Słomniki” przedstawiającą ciekawostki turystyczne i historyczne naszej gminy. Książki cieszyły się ogromną popularnością i bardzo szybko znikały z naszego stoiska. Książki można otrzymać także dzieląc się z głosem Słomnik swoimi przepisami kulinarnymi, szczegóły TUTAJ.

Wydawnictwa powstały w ramach projektu grantowego promującego dziedzictwo historyczne i kulturalne obszaru LGD „Jurajska Kraina” poprzez wydanie dwóch publikacji książkowych „Żyj aktywnie i zdrowo w gminie Słomniki” – realizacja Urzędu Miejskiego w Słomnikach oraz „Gmina Słomniki ze smakiem” – zrealizowaną przez Towarzystwo Kulturalno-Sportowe w Słomnikach. Obie publikacje są kolportowane bezpłatnie. Promują one dziedzictwo kulinarne, historyczne oraz zasoby turystyczno-sportowe naszej gminy.

Wartość obu wydawnictw wyniosła łącznie 52 000 zł i została dofinansowana ze środków zewnętrznych w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

7
7
4
4
DSC05707
DSC05707
2
2
6
6
1
1
3
3
5
5
8
8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9