herb gminy słomniki archanioł Michał

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do gmin trafiły tabletki jodku potasu, które w razie wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, będą przekazywane mieszkańcom. Przekazanie tabletek z jodkiem potasu do samorządów terytorialnych ma charakter prewencyjny. Zagrożenie skażeniem radiacyjnym jest bardzo mało prawdopodobne.

Dystrybucja tabletek z jodkiem potasu rozpocznie się z chwilą powstania zagrożenia na polecenie stosownych władz.

Samorząd gminy podejmuje działania, aby jak najlepiej przygotować się na taką sytuację, dlatego opracował procedurę dystrybucji.

Wydawanie tabletek jodku potasu w przypadku zaistnienia konieczności jego przyjęcia będzie następowało w określonych punktach na terenie gminy Słomniki (lista punktów    w załączeniu).

Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili nie ma zagrożenia, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego, kto będzie tego potrzebował.

Przyjęcie tabletki jest dobrowolne i należy zrobić to dopiero po sygnale od odpowiednich służb.

Załączniki:
Pobierz plik (Punkty wydawania tabletek jodku potasu.docx)Punkty wydawania tabletek jodku potasu.docx[ ]14 kB2022-10-05 14:32
Pobierz plik (Profilaktyka jodowa - broszura informacyjna.pdf)Profilaktyka jodowa - broszura informacyjna.pdf[ ]960 kB2022-10-05 14:32